Wybieracie się na wakacje? – Sprawdźcie województwo świętokrzyskie!

Turystyka

Na początku roku niejednokrotnie planujemy urlopy, a co za tym idzie, zazwyczaj ustalamy miejsca godne odwiedzenia. Nie ulega wątpliwości, że najpopularniejsze kierunki w Polsce to standardowo morze i Tatry i Karkonosze, czasem wybierane są również Mazury. Warto jednak czasem wybrać mniej oblegane kierunki podróży. Jednym z rzadziej odwiedzanych województw w wakacje jest świętokrzyskie.

Największe atrakcje świętokrzyskiego

Nie ulega wątpliwości, że jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji w województwie świętokrzyskim jest Jaskinia Raj. działa od 1972 roku, a na miejscu czeka na nas aż 150 m ścieżek. Inną opcją dla osób aktywnych jest Świętokrzyski Park Narodowy. Zdecydowanie góry te nie należą do najwyższych i nie powinniśmy liczyć na niewiadomo jak męczące wycieczki, to fani pieszych wycieczek zdecydowanie będą zadowoleni.

W województwie świętokrzyskim leży również Pacanów. Każdy fan Koziołka Matołka powinien odwiedzić Europejskie Centrum Bajki, które nosi imię właśnie bohatera znanej wszystkim bajki. Opowiadając o ciekawych miejscach to w Krajnie leży Park Rozrywki i Miniatur “Sabat”, który również jest doskonałym miejscem do zobaczeniarównież dla dorosłych.

Gdzie nocować w świętokrzyskim?

Zdecydowanie najczęściej wybieranym miastem na nocleg są Kielce. Stolica województwa może zaoferować wiele noclegów, które będą odpowiednie na wypoczynek. Inną opcją jest zakwaterowanie w Chęcinach. Ze względu na bliskość Jaskini Raj oraz zamku Chęciny jest to chętnie wybierana miejscowość noclegowa. Jeśli chcecie naprawdę odpocząć to pomyślcie o wyborze agroturystyki zamiast noclegu w mieście. W świętokrzyskim nie brakuje tego typu rozwiązań. Brak ciągłego hałasu, jaki możemy usłyszeć w miastach i lepszej jakości powietrze doskonale wpływają na jakość snu i wypoczynku.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Województwo świętokrzyskie jest doskonałym miejscem dla wszystkich fanów wędkowania. Możecie spróbować swoich sił w kilku miejscach znanych z dużej ilości ryb. Jeżeli jednak nie znacie się za bardzo na wędkarstwie to powinniście rozważyć opcję noclegu w agroturystyce w Świętokrzyskiem, która znajduje się niedaleko zbiorników wodnych, albo ma bezpośredni dostęp do łowisk. Wtedy prawdopodobnie znajdziecie kogoś, kto zna się na wędkarstwie. Powinniście też mieć świadomość, że świętokrzyskie ma własny kurort wakacyjny. Sielpia jest położona nad dużym jeziorem, które ma kilka ciekawych piaszczystych plaż. Jeśli więc zależy Wam na dostępie do wody, ale wolicie spokojniejsze miejsca, to zapraszamy właśnie tam.

Related Posts