W jaki sposób wykupić wycieczkę szkolną autokarem?

Turystyka

Poznańskie Stare Miasto – pomysł na ciekawą wycieczkę!/h2>

Poznań jest stolicą województwa wielkopolskiego, a ponadto jest to piąte pod względem ludności miasto w Polsce. Nie bój się – wycieczce szkolnej nie zabraknie tam licznych {atrakcji turystycznych|ciekawych atrakcji|ciekawych atrakcji turystycznych. Od jakiej więc należy rozpocząć?
Stolica województwa Wielkopolskiego to bez wątpienia przepiękny rynek. Ten kwadratowy plac wytyczony został w XIII wieku. Potem kilka kroków od rynku znajdziemy rezydencję królewską. Dodatkowo wśród licznych poznańskich świątyń wszystkie wycieczki szkolne powinny zahaczyć o kolegiatę.  

Poznańskie Jezioro Lednickie – to trzeba zobaczyć

Na wyspie zwanej Ostrów Lednicki pozostawione są resztki grodu oraz najstarsze, zachowane resztki pozostałości kamiennych budowli w Polsce z wczesnego średniowiecza. Ponadto nad brzegiem jeziora zobaczymy także inną ciekawą atrakcję, – Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach. Zgromadzono tam domy mieszkalne, budynki gospodarcze, wiatraki, drewniany kościół, kaplicę a także rekonstrukcję szlacheckiego dworku. Zwiedzanie muzeum zajmuje około 2-3 godziny, podczas których szkolna wycieczka przeniesie się w czasie. 

Wielkopolskie Gniezno – zamysł na ciekawą wycieczkę szkolną!

Nie możemy pominąć Gniezna pisząc o miejscach na szkolną wycieczkę. Stanowi ono ziarnko polskiej państwowości i miejsce w którym początki miał katolicyzm w Polsce. Gnieźnieńską katedrę kojarzą praktycznie wszyscy, ona jest niejako symbolem Wielkopolski. Nie możemy również zapomnieć że znajduje się tutaj unikalny zabytek, jakim są drzwi gnieźnieńskie. 

Wielkopolski Konin – to trzeba zobaczyć

Dla dzieci z pewnością Konińskie Centrum Edukacji i Rozrywki Park Makiet, to miejsce gdzie warto przyjechać. Znajdują się tutaj makiety filmowe, o tematyce przyrodniczej i historycznej. Niektóre są interaktywne- uruchamiana poprzez wciśnięcie przycisku.

 Możemy tutaj zobaczyć na przykład wesołe miasteczko, makietę wybuchu bomby w Hiroshimie, scenę z kultowego filmu „Gwiezdne Wojny”czy też Arkę Noego.

Rogalin – to trzeba zobaczyć

Wielkopolskie mniejsze miejscowości także mają wiele do zaoferowania. W Kórniku zobaczymy uroczy rynek, zbiornik wody a także w rzeczy samej zameczek z pięknym parkiem. Wycieczka pouczy się trochę historii z uwagi na to, że jego początki sięgają średniowiecza. Obronna budowla jest otoczona fosą, a dostęp do niej był możliwy poprzez most zwodzony a także spuszczaną okutą kratę. 

Related Posts