Urlop na łące – jakie są uroki biwaków?

Turystyka

Lato to sezon aktywności na świeżym powietrzu. Piękna pogoda, kwitnące rośliny sprzyjają spędzaniu czasu na zewnątrz. Spotkania z rodziną czy przyjaciółmi bardziej cieszą w słońcu. Jest to także okres wakacyjny. Dosyć sporo osób wybiera o tej porze roku pola campingowe. Daje to możliwość zbliżenia się z naturą i zażycia przaśnego życia. Jakie uroki niesie z sobą biwakowanie?

Bliskość natury

Z pełnym przekonaniem biwak, zwłaszcza w gronie bliskich jest wspaniałą przygodą. W świecie gdzie większość spraw możemy zrobić kilkoma kliknięciami w aplikacji, jest to swego rodzaju powrót do korzeni. Konieczność rozbicia namiotu czy zorganizowania sobie posiłku w nieco surowych warunkach może być odmianą od wielkomiejskiego szumu.

Słuchanie kwilenia ptaków, obserwowanie bujających się drzew, kąpiele w jeziorze – to wszystko słusznie kojarzy nam się z biwakiem. Przykładem miejsca, które idealnie nadaje się na tego typu wyjazd jest mazurska Krutynia. Pole namiotowe Krutyń jest tam umiejscowione nad jeziorem, otoczone lasem. Podręcznikowe warunki do wyciszenia i podładowania baterii.

Tanio i zjawiskowo – wybierz się na biwak

Następną z zalet biwaków jest ich cena. Przeważnie jest ona znacznie niższa niż noclegi w hotelach. Pola campingowe często umiejscowione są na obrzeżach miast – to także wpływa na koszty. Odwiedzając tego typu miejsca płacimy głównie za kilka metrów ziemii, na której możemy rozłożyć namiot lub zaparkować samochód kempingowy.

Zatem taka wycieczka może być nie tylko gwarantem pozytywnych emocji, ale również może być zorganizowana niewielkim nakładem pieniężnym.

Odskocznia od miasta

Pola namiotowe oferują też często udogodnienia, które znamy z cywilizacji w której żyjemy. Jest tam możliwość skorzystania z elektryczności czy dostępu do bieżącej wody. Ale dalej jest to kompletnie inny klimat do wczasów typu all inclusive.

Wszystko zależy oczywiście od naszych preferencji. Jeśli ktoś szuka odskoczni od miasta – pole namiotowe zdaje się być bardzo dobrą alternatywą dla przepełnionych hoteli i wielkich ośrodków turystycznych. Gdy szukamy ciszy i spokoju dobrym miejscem jest przytoczona wyżej Krutynia.

Pole namiotowe w tych okolicach daje gościom nie tylko prywatność. Oferuje też szeroki wachlarz dodatkowych atrakcji takich jak kajaki lub możliwość interakcji ze zwierzętami.

Ponadto pola namiotowe oferują często możliwość zaparkowania przyczepami kempingowymi. W niektórych miejscach można spotkać domki do wynajęcia – nie ma jednak co liczyć na pięciogwiazdkowy standard. Nie zmienia to faktu, że można tam znaleźć wszystkie niezbędne udogodnienia. Można się wtedy skupić na przyjemności z czasu spędzanego z rodziną na łonie natury. Każdy przynajmniej raz w życiu powinien spróbować wypoczynku w tym stylu.

Related Posts