Polowanie zbiorowe – kto i na jakich zasadach je organizuje?

Bez kategorii

Nie ulega wątpliwości, że każde polowanie może dostarczyć obecnym ciekawych przeżyć i doświadczeń. W jego trakcie można odczuć sporo emocji, niekiedy bardzo sprzecznych, a także czystej adrenaliny. Zanim jednak udamy się na polowanie, warto zapoznać się z kilkoma najważniejszymi informacjami i sugestiami na ten temat. 

Trochę teorii

Jednym z najbardziej popularnych typów łowów jest polowania zbiorowe – Biuro Ponowa. Jest organizowane zwykle przez dzierżawcę lub zarządcę danego okręgu łowieckiego, a definicja mówi, że biorą udział w nim więcej niż dwie osoby – ale w przypadku polowania na zające, stwierdzenie “polowanie zbiorowe” ma rację bytu dopiero wtedy, kiedy uczestniczy w nim więcej niż sześć osób. 

Kluczowe zasady

Niezależnie jednak od konkretnych określeń, pewne reguły są niezmienne. Przede wszystkim w polowaniu nie może wziąć udział żadna osoba, która nie skończyła osiemnastu lat. Ponadto uczestnik tego wydarzenia nie może być pod wpływem alkoholu lub nielegalnych środków odurzających. Istnieje również wiele reguł wiążących się z tym, że nie powinno się mieć odbezpieczonej broni w czasie, w którym nie jest się na stanowisku – innymi poradami z pewnością podzielą się doświadczeni myśliwi tuż przed startem łowów. 

Related Posts