Obrazki srebrne – najlepszy upominek z okazji chrztu

Inne

Nie da się ukryć, że dla wszystkich wierzących katolików oraz ich najbliższych niezwykle ważne są uroczystości takie jak pierwsza komunia święta czy bierzmowanie. Choć nie można odmówić ich wymiarowi duchowemu, to w momencie, w którym jesteś krewnym, znajdujesz się przed pewnym dylematem: jaki upominek wręczyć? Czy obrazki srebrne to nadal odpowiedni podarunek?

Co kupić z okazji uroczystości chrześcijańskiej

Rzecz jasna niezwykle powszechnym rozwiązaniem będzie danie nowoczesnego gadżetu. Jeśli chodzi o komunię świętą, wiele krewnych decyduje się, by wręczyć smartfon czy komputer. Dziecko może być zadowolone z takiego typu upominku, ale jeśli bardzo dużo osób wpadnie na takie rozwiązanie, może być ich zbyt dużo. Dlatego warto pomyśleć nieco niebanalnie i wykazać się sporą kreatywnością. 

Obrazki srebrne to piękna pamiątka

Świetnym pomysłem będzie między innymi podarowanie różnorakich drobnostek związanych stricte z katolicyzmem oraz duchowością – w końcu na tym opierają się takie wydarzenia, jak bierzmowanie i pierwsza komunia święta. Można zdecydować się na przykład na obrazki srebrne z motywami z Biblii. Interesujące są także obrazki srebrne ze świętą rodziną. W końcu są motywem jak najbardziej na miejscu.

Wydaje się, że srebrny obrazek na komunię czy też bierzmowanie nie jest zbyt robiącym wrażenie upominkiem, a dziecko na pewno będzie chętniej korzystało z rowerów czy tabletów, ale warto uświadomić naszą pociechę, że tak samo istotne, co przedmioty materialne, są upominki o wymiarze duchowym, które mogą utrzymać dziecko w wierze oraz czynić dobrym człowiekiem. Srebrne obrazki są w związku z tym świetnym rozwiązaniem, aby dziecko nie dało się ponieść materializmowi i pamiętało o wszelkich chrześcijańskich wartościach. Może być za to wdzięczne. 

Related Posts