O czym koniecznie powinno się wiedzieć o piłkochwytach?

Bez kategorii

Na szkolnych boiskach oraz orlikach roi się od dzieci. Aby zadbać o bezpieczeństwo dzieci, podejmowanych jest wiele działań, a boisko powinno zostać odpowiednio przygotowane. Trudno poradzić sobie z tym bez piłkochwytów. Nieustannie niewiele osób zdaje sobie sprawę czym dokładnie są piłkochwyty oraz z jakiego względu ich założenie jest tak istotne. Co warto pamiętać odnośnie piłkochwytów? Z jakich względów powinno się je zamontować? Co wziąć pod uwagę przy wybieraniu piłkochwytów?

Piłkochwyty – co powinno się o nich wiedzieć?

Piłkochwyty to specjalna, montowana dookoła boisk konstrukcja, która składa się ze stelaża i siatki. Na rynku dostępnych jest mnóstwo rozmaitych wariantów i wielkości piłkochwytów. Głównym zadaniem konstrukcji jest powstrzymywanie piłek, dzięki czemu nie przedostaną się one poza boisko lub orlik. 

Piłkochwyty a bezpieczeństwo?

Czasami klienci nie zdają sobie sprawy, jak istotne jest zamontowanie piłkochwytów. Skutecznie chronią one zdrowie, a nawet życie osób korzystających z boiska. Zapobiegają one wypadnięciu piłki w miejsce, gdzie może dojść do tragedii.

Dobrze jest pamiętać, że orliki nierzadko są położone niedaleko domów, a nieustannie wykopywana piłka mogłaby przyczynić się uszkodzenia mienia osobistego lub wypadku.

Jak kupić dobre piłkochwyty?

Wybierając piłkochwyty dobrze jest wziąć pod uwagę kilka najważniejszych parametrów. Między innymi powinny być one odpowiednio wysokie, gdyż tylko w takim przypadku będą skutecznie zatrzymać nawet wysoko kopniętą piłkę. Za optymalną wysokość piłkochwytów można uznać od 6 do 8 metrów. 

Ponadto powinno się dopasować odpowiedni typ piłkochwytu. Do przydomowych przestrzeni rekreacyjnych świetnie nadadzą się pojedyncze konstrukcje, które można przytwierdzić do ziemi za pomocą specjalnych kotwic. W przypadku większych piłkochwytów nie obędzie się już bez wbetonowania w ziemię specjalnych słupów.

Najwyższej jakości piłkochwyty – jak znaleźć dobry sklep?

Szukając piłkochwyty należy zwrócić także uwagę na firmę. Często wybierana jest firma Stempel – piłkochwyty, która wyróżnia się wieloletnią obecnością na rynku, a także profesjonalnym podejściem do klienta. W ofercie można znaleźć nie tylko różne modele piłkochwytów, ale również rozmaite akcesoria do uprawiania sportów w szkołach czy na orlikach. Klienci mogą nie tylko kupić interesujące ich produkty, ale również zdecydować się na komfortową dostawę i montaż sprzętu.

Related Posts