Kamper czy przyczepa – co będzie lepsze w podróży nad polskie morze?

Morze

Czym różni się przyczepa campingowa od kampera?

Kamper jest całym pojazdem. Jego budowa przypomina lekko ciężarówkę, ma kabinę kierowcy i sypialnię, łazienkę oraz kuchnię. Jest to samochód zrobiony z myślą o turystyce, daje ogromną mobilność i jest bardzo praktyczny dla kierującego, który nie martwi się, że holuje przyczepę. Zabiera też sporo mniej miejsca od przyczepy. Do bycia kierowcą większości kamperów wystarczy standardowe prawo jazdy kategorii B.

Przyczepa campingowa nie ma silnika i szoferki – trzeba ją ciągnąć aby przetransportować na finalne miejsce. Plusem przyczepy jest to, że można ją postawić w jednej lokalizacji na dłuższy czas, a sąsiedztwo objechać autem. Warto wiedzieć, że nie wszystkie samochody dadzą radę ciągnąć przyczepę campingową – konieczne jest żeby miał właściwe cechy a także hak.

Wszystko na temat wynajmu przyczep campingowych i kamperów

Zakup kampera lub przyczepy campingowej ma prawo wydawać się dużą inwestycją, w szczególności jeżeli planujemy pojechać nim w podróż raz w roku. W takiej sytuacji korzystna może być wypożyczalnia kamperów i przyczep campingowych. W trakcie wynajmu przyczepy wypożyczający dostaje przyczepę, która jest stuprocentowo gotowa do podróży. Nie trzeba samemu zamartwiać się o podkłady wodoodporne na materacach albo butle gazowe. W sezonach letnich wynajem przyczepy możliwy jest na co najmniej 7 dni.

Żeby wynająć kampera oraz przyczepę z wypożyczalni, niezbędne jest posiadanie podpisanej umowy wynajmu przyczepy. W Legion – kampery należy dodatkowo zadeklarować ile ludzi będzie z niej korzystało i mniej więcej trasy wypoczynku. Możecie zostać poproszeni o wpłatę kaucji zwrotnej, która jest ochroną w razie uszkodzenia albo zanieczyszczenia przyczepy oraz kampera.

Parkowanie kampera i przyczepy campingowej w Gdańsku

Najpopularniejsze jest zostawianie kamperów i przyczep na polach namiotowych, gdzie za dodatkową opłatą można podłączyć wodę i prąd. W Gdańsku można znaleźć jednak trochę lokalizacji, w których można postawić przyczepę campingową albo kampera i będą to zwyczajne parkingi, a nie pola namiotowe. Jednym z takich lokalizacji może być parking w Brzeźnie, tuż obok plaży. Nie ma tam możliwości podpięcia wody czy też prądu, jednak jest to dużo tańsza możliwość niż camping. Następnym takim miejscem będzie parking na Westerplatte, który również jest przy samej plaży. 

Dla osób, którym nie zależy na bliskości morza, może przypaść do gustu parking obok jeziora Jasień. Znajduje się w bardzo ładnej lokalizacji, przy lesie i ze sporą ilością ścieżek rowerowych.

Related Posts