Jednoosobowa działalność – czy warto zatrudnić biuro rachunkowe czy załatwiać rozliczenia na własną rękę?

Bez kategorii

Nie ulega wątpliwości, że założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej to kwestia ze wszech miar skomplikowana i wymagająca pełni poświęcenia. Jedną z niezwykle istotnych zagadnień, o których trzeba pomyśleć już na samym początku, jest księgowość. Opcji jest w tym wypadku kilka. Niektórzy decydują się na to, żeby zatrudnić biuro rachunkowe, inni wynajmują księgowego, a część przedsiębiorców skusza się na własnoręczne przeprowadzanie księgowości oraz rozliczanie wszelkich faktur.

Która opcja jest najlepsza?

Na to zagadnienie niestety nie ma konkretnej odpowiedzi, która wesprze każdego. Tak naprawdę bowiem wszystko zależy od konkretnego przedsiębiorcy. Jeśli zakładasz jednoosobową działalność gospodarczą i jesteś osobą, która nie wie zbyt wiele na temat poszczególnych aspektów prawnych i finansowych prowadzenia przedsiębiorstwa, z pewnością biuro rachunkowe będzie względnie mało ryzykownym i korzystnym rozwiązaniem. Co prawda będzie trzeba trochę za te usługi zapłacić, ale z pewnością kwota będzie znacznie mniejsza od prywatnej księgowej. Biuro rachunkowe zapewni ci pełen profesjonalizm oraz brak zbędnych zmartwień w kwestii tego, czy aby na pewno wszelkie faktury rozliczyłeś w poprawny sposób.

Spróbuj sam, jeśli czujesz się na siłach

Jeśli jednak masz pewne obeznanie w prowadzeniu księgowości i chcesz zaoszczędzić możliwie jak najwięcej pieniędzy, biuro rachunkowe prawdopodobnie nie będzie ci niezbędne. Powinieneś jednak wiedzieć, że prowadzenie własnej firmy wiąże się z mnóstwem spraw do załatwienia oraz masą obowiązków, więc możesz nie mieć czasu na dokładne prowadzenie księgowości.

W większości przypadków zatem lepiej będzie powierzyć ten zakres zadań profesjonalistom w swoim fachu. 

Szukasz Biuro rachunkowe Praga Południe, a może interesuje Cię inna część Warszawy?
W tak dużym mieście działa wiele biur rachunkowych. Na pewno odnajdziesz coś dla siebie. 

Related Posts