Jakie domki na rodzinny wyjazd nad morze?

Morze

Nadbałtyckie miejscowości od dawna cieszą się sporą popularnością wśród turystów. Jest to kierunek wyjątkowo chętnie wybierany w sezonie letnim zarówno przez seniorów, grupy znajomych, jak i rodziny z dziećmi. Ta ostatnia grupa wyjątkowo  potrzebuje komfortowych noclegów z różnymi atrakcjami. Wyjątkowo chętnie poszukiwana forma noclegu przez rodziny z dziećmi to głównie wszystkim domki letniskowe. Teren wokół takich domków powinien być ładny i w posiadający dodatkowe udogodnienia jak np. place zabaw czy boiska do gry w piłkę. Dlatego szukając wygodnej kwatery na wakacje zwłaszcza z dziećmi, warto wybrać komfortowe domki umiejscowione na pięknym terenie. Przez to zarówno dzieci jak i rodzice będą mieli możliwość relaksującego wypoczynku, a przecież po to są wakacje! Co należy wziąć pod uwagę szukając komfortowych domków wakacyjnych dla rodzin z dziećmi? Lepiej wybrać domki całoroczne, czy letniskowe? Jakie wyposażenie tego typu obiektów jest istotne w przypadku rodzinnych wakacji?

tata z dzieckiem nad morzem
Wyjazd nad morzem z dzieckiem to spore wyzwanie logistyczne – warto przygotować się jak najlepiej, aby rzeczywiście móc cieszyć się odpoczynkiem.

Jakie wyposażenie powinny mieć domki na rodzinny wyjazd nad morze?

Wakacje nad morzem z dziećmi są niemałym wyzwaniem organizacyjnym, zwłaszcza kiedy rodzice także pragnęliby odpocząć. Co wziąć pod uwagę poszukując pięknych domków w nadmorskich miejscowościach? Koniecznie trzeba przyjrzeć się wnętrzu domków, a w szczególności wyposażeniu, ułatwiającemu codzienne życie z dzieckiem jak np. wanienka do kąpieli, łóżeczko turystyczne, czy krzesełko do karmienia. Pomieszczenia w wakacyjnych domkach powinny być tak rozplanowane, żeby zapewniały prywatność jego mieszkańcom. Należy poszukiwać takich, w których na parterze są salon i kuchnia, a na wyższej kondygnacji sypialnie. Dzięki temu rodziny mogą dzień spędzać na dole, a na wypoczynek nocny udawać się na górę.

Planując rodzinne wakacje

zadbaj o komfort zarówno dzieci jak i rodziców

Istotnym elementem jest również wyposażenie kuchni. Powinny się w niej znajdować takie przybory jak garnki, naczynia i sztućce. Nie może również zabraknąć lodówko – zamrażarki, płyty indukcyjnej czy ekspresu do kawy. Oczywiście niezbędne są meble do przechowywania ubrań czyli wszelkiego rodzaju szafy, komody, szafki nocne. W domkach dla rodzin z dziećmi nie może z cała pewnością zabraknąć łazienki wyposażonej w prysznic, wc, umywalkę. Potrzebnym wyposażeniem zwłaszcza przy małych dzieciach jest na pewno pralka. Często takie domki są przeznaczone dla 4 lub 6 osób, ale nad morzem znajdują się także domki 8 – osobowe, które będą właściwym rozwiązaniem dla większych rodzin, albo rodzin wyjeżdżających razem ze znajomymi.

mama z małym dzieckiem nad bałtykiem
Morze Bałtyckie to piękne miejsce. Nigdzie za granicą nie znajdziecie tak delikatnego piasku jak na naszych polskich plażach. Kochają go zwłaszcza małe dzieci.

Lokalizacja komfortowych domków nad morzem

Poszukując noclegu na rodzinne wakacje należy rozważyć także lokalizację ośrodka. Wybierając się na wypoczynek z małymi dziećmi istotne jest, aby położony był niedaleko od plaży, a jednocześnie w pobliżu sklepów czy atrakcji turystycznych. Dużo ośrodków z luksusowymi domkami ma takie właśnie położenie, ale należy się liczyć również ze zdecydowanie wyższą ceną za nocleg. Niewątpliwie idealnym położeniem jest także bliskość natury – lasów oraz łąk. Z pewnością rodziny z dziećmi muszą unikać miejscowości tłumnie odwiedzanych przez turystów, ponieważ w takim miejscu niełatwo jest znaleźć bezpieczne atrakcje dla dzieci. Niewątpliwie ośrodek powinien być położony w bezpiecznym miejscu – niezbyt tłocznym, ale także nie w miejscach odludnych. Z tego powodu wśród rodzin sporą popularnością cieszą się małe nadmorskie miejscowości takie jak Sarbinowo czy Pobierowo.  

mama z dzieckiem nad  morzem
Jeśli znajdziemy komfortowe, ogrzewane domki, możemy cieszyć się polskim morzem nawet jesienią i zimą.

Co powinno znajdować się w dobrym ośrodku dla rodzin z dziećmi? 

Bez wątpienia niezwykle ważną kwestią jest to, aby taki ośrodek z domkami dla rodzin z dziećmi był dobrze ogrodzony. Zagwarantuje to bezpieczeństwo, a równocześnie samodzielność dla młodszych gości. Rodzice będą mogli bezstresowo wypocząć na tarasie przy kawie, a dzieci bezpiecznie biegać po ogrodzonym ośrodku. Istotne jest, żeby na terenie obiektu wybudowany był także plac zabaw z domkiem, zjeżdżalnią huśtawkami, piaskownicą oraz innymi atrakcjami dla dzieci. Najlepsze ośrodki mają oddzieloną część terenu dla osób aktywnych, gdzie znajdują się boiska do gry, a dla ceniących ciszę i spokój jest miejsce do wypoczynku jak np. altana. Trzeba pamiętać także o miejscach parkingowych dla gości. W niektórych ośrodkach są miejsca parkingowe przydzielone do każdego domku, co gwarantuje, że nie będzie problemu z parkowaniem.

Luksusowe domki oferują pełne wyposażenie dla rodzin z dziećmi i co bardzo ważne – klimatyzację latem i ogrzewanie zimą.

W nadmorskich miejscowościach bardzo popularne stają się fińskie luksusowe domki nad morzem wyposażone w całoroczne ogrzewanie. Pozwala to na przyjazd nawet późną jesienią. Latem z kolei wytchnienie od upałów daje klimatyzacja, zainstalowana w każdym domku. Są to udogodnienia bardzo cenione przez rodziny z dziećmi. Jadąc na wakacje w takie miejsca praktycznie nie trzeba się o nic troszczyć, jedynie dobrze bawić i odpoczywać. Jest to zwłaszcza bardzo ważne w przypadku urlopu z dziećmi, z tego powodu trzeba z odpowiednim wyprzedzeniem znaleźć dobre miejsce. Rejony nadbałtyckie są wyjątkowo oblegane przez turystów w okresie letnim. Należy wziąć to pod uwagę, żeby mieć gwarancję, że w ostatniej chwili nie zabraknie miejsc nolegowych. Wyjazd na wakacje bez zarezerwowanego odpowiednio wcześniej miejsca nie jest rozsądny, szczególnie podróżując z małymi dziećmi. Miejsce w takich ośrodkach można zarezerwować już z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. 

Related Posts