Indie – duchowa podróż

Turystyka

Indie są przepięknym państwem położonym na półwyspie Indyjskim. Przez wzgląd na ich nietypowy charakter, wielobarwność, kontrast oraz tajemniczość są popularnym kierunkiem egzotycznych podróży. Ludzie odwiedzający to niezwykłe miejsce rozkoszują się egzotyczną florą i fauną, przepyszną aromatyczną kuchnią, oraz niezwykłymi bardzo starymi indyjskimi świątyniami. Indie są krajem szczególnie chętnie odwiedzane przez osoby które szukają odpoczynku od codzienności czy pogonią za rzeczami doczesnymi. Można uznać, że Indie są doskonałym miejscem dla osób szukających duchowego spokoju. Mieszkańcy są niezwykle otwarci, gościnni i zawsze się uśmiechają. Piękne starodawne świątynie, czy odbywanie medytacji w duchowych miejscach, umożliwi osiągnięcie spokoju ducha i nabrać sił do codzienności. Które miejsca należy odwiedzić odbywając duchową podróż do Indii? Czy w tym kraju można doświadczyć czegoś duchowego i mistycznego? 

Wyjazd duchowy do Indii – mistyczne świątynie

Indyjskie świątynie mają nietypowy charakter, a zarazem otoczone są aurą tajemnicy. Z tego powodu nie można ich wykluczać organizując wyjazd duchowy do Indii. Zazwyczaj wyjazdy organizowane przez biura podróży koncentrują głównie na dużych miastach i najpopularniejszych zabytkach, aczkolwiek Indie oferują znacznie więcej! Zabytki zapierające dech w piersiach w zestawieniu z bujną florą, to połączenie, które zrobi wrażenie na każdym. Bez wątpienia wybierając się na wyjazd duchowy do Indii, nie warto pominąć świątyni Mahabodhi, innymi słowy Świątynia Wielkiego Przebudzenia. Jest to zabytek wpisany na listę UNESCO, zbudowany w celu upamiętnienia oświecenia Buddy. Jest to cel podróży wielu turystów z całego świata, w którym panuje wyjątkowa atmosfera. Warto odbyć tam medytację. Świątynie wzniesione  w Indiach zbudowane zostały zgodnie z zasadami starożytnej kultury wedyjskiej. Dlatego samo odwiedzenie tych miejsc przepełnia ludzi uzdrawiającą energią.  

Wyprawa duchowa do Indii – egzotyczne plaże

Szukając spokoju ducha i wewnętrznej równowagi, nie można pominąć zapierających dech w piersiach, przepięknych, piaszczystych plaż. Należy odwiedzić zwłaszcza dwie z nich, które mają opinię najpiękniejszych i odbyć relaksujące kąpiele morskie. Wysoki poziom zasolenia wody pozwoli uwolnić się od negatywnych emocji i dobrze wpłynie na nasze zdrowie. Na jednej z takich plaż można odbyć masaże ajurewdyjskie, które wykonywane są przez specjalistów w specjalnie do tego przygotowanym ośrodku. Taki bliski kontakt z przyrodą w połączeniu ze starożytną medycyną indyjską niewątpliwie napełni nas dobrą energią na długo. Będąc w tym wyjątkowym, magicznym kraju należy odbyć również górską wędrówkę do świętej góry Arunaczala. Mieszkańcy Indii wierzą, że przejście jej dookoła zmywa negatywną karmę. Jest to miejsce, które co roku odwiedza wielu Indusów. 

Bezcenna moc jogi i medytacji 

Wybierając się do Indii trzeba skorzystać z sesji jogi a także medytacji. Nawet osoby, które z jogą nie miały nigdy wcześniej do czynienia, powinny jej spróbować w czasie tej wyjątkowej podróży. Tego typu sesje umożliwią zrozumieć powody zaburzeń zdrowia, czy zagrożeń jakie wynikają z obecnego sposobu życia. Joga wyjątkowo dobrze wpływa na nasze mięśnie, więzadła oraz pozwala zachować równowagę tak ciężką do utrzymania w codziennym życiu. Odwiedzając te wszystkie niezwykłe miejsca w Indiach warto również odbyć sesje medytacji. Na pewno daje ona wiele pozytywnych korzyści takich jak relaks, poprawa snu, lepsza koncentracja. Celem medytacji jest uwolnienie się od negatywnych myśli i zrobienia miejsca na te pozytywne. 

Czy warto odbyć duchową podróż do Indii?

Niewątpliwie tego typu wyjazd znacznie różni się od tych proponowanych przez zwykłe biura podróży. Wyjazd duchowy do Indii jest dobrym pomysłem dla każdego bez względu na przekonania religijne czy światopogląd. To kraj posiadający prastarą kulturę, który utrzymał tradycję duchowości. Trasa takiej podróży musi być dobrze przemyślana i zaplanowana, aby móc zwiedzić wszystkie ważne duchowo miejsca. Indie to kontakt z niezwykłą przyrodą, to miejsce bajkowych krajobrazów oraz kontakt z wyjątkowymi ludźmi zamieszkującymi ten kraj. 

Related Posts