Implanty czy proteza – co jest lepsze?

Bez kategorii

Mówi się że idealny uśmiech to nasza największa ozdoba. Próchnica i urazy mechaniczne to najczęściej spotykane przyczyny powstawania ubytków uzębięniu. Luki w uzębieniu są nie tylko nieestetyczne ale mogą prowadzić także do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Do tych zalicza się przesuwanie zębów w okolicy, które prowadzi do wad zgryzu. Gdy robią się luki należy odwiedzić gabinet protetyczny jak najszybciej. Postaramy Ci się przybliżyć najpopularniejsze metody. Jeśli poszukujesz protetyka w Częstochowie, sprawdź koniecznie www.fakhari.pl.

Protezy zębowe

Protetyka ma wiele fanów, wiąże się z niższym kosztem niż implantologia,a także przebieg jest dużo krótszy. Protezy możemy podzielić na stałe i ruchome. Do stałych liczymy takie które wyciągamy na noc. Ich mankamentem jest to że musimy je oczyścić z resztek pokarmu, są również większe niż protezy stałe czy implanty. Użytkownik musi przyzwyczaić się do noszenia ich. Współczesne protezy są bardzo podobne do wyglądu fizjologicznych zębów a ich dopasowanie w pracowni protetycznej zapewnia wygodę użytkowania. Protezy stałe to mosty i korony, które protetyk mocuje do zębów pacjenta. Korony są przymocowane do bazy stworzonej ze stałego zęba, a mosty do otaczających zębów. Do założenia mostu lub korony należy spiłować ząb. Może to budzić strach, natomiast kiedy jesteś po leczeniu kanałowym nie ma to większego znaczenia.

Implanty dentystyczne

Implanty to niewątpliwie jedno z najbardziej wytrzymałych rozwiązań, ale również najbardziej złożonych. Podczas operacji dentystycznej śruba zabespieczająca implant osadzana jest w kości, co naśladuje naturalny korzeń zęba. Po zakończonym zabiegu trzeba poczekać kilka miesięcy, aby implant scalił się z tkanką, co znacznie wydłuża czas leczenia. Jako ostatni etap na śrubie umieszczona jest korona, którą przygotowuje pracownia protetyczna. Jest to proces mniej agresywny niż protezy stałe, ponieważ nie narusza się się okolicznych zębów. Protetyk odtwarza tylko brakujący ząb. Wszystkie opisane sposoby są możliwe do wykonania w naszej pracowni protetycznej w Częstochowie, umów się na wizytę a znajdziemy wspólnie najbardziej korzystne dla Ciebie rozwiązanie.

Related Posts