Cena fotowoltaiki – czy to jest opłacalne?

Bez kategorii

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że w ostatnim czasie kondycja środowiska naturalnego jest tragiczna. Popierają to liczne badania, ale także zwykłe obserwacje. Przyszło nam funkcjonować w coraz bardziej zniszczonym świecie – jest to niezaprzeczalny fakt. Można jednak walczyć o nasze dobro. Na szczęście nowoczesne budownictwo przynosi mnóstwo technologii, które umożliwiają zapewnienie naszej planecie odrobiny oddechu. Wśród nich jest rzecz jasna fotowoltaika.

Czy fotowoltaika jest droga?

Co głośniejsi sceptycy twierdzą, iż ceny instalacji fotowoltaicznych są zbyt znaczące, w związku z czym fotowoltaika jest zupełnie nieopłacalna. Czy jest to prawdziwe stwierdzenie? Cóż, nie za bardzo. Należy przede wszystkim wyjaśnić pewną kwestię – a mianowicie, prawdą jest, że ceny samej instalacji fotowoltaiki są pokaźne i mogą wynosić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Nie można zaprzeczyć, że nie są to niewielkie koszty. Warto spojrzeć jednak na tę sprawę z trochę odmiennej perspektywy.

Jedym z wartych uwagi wykonawców fotowoltaiki jest firma Imigo. Jeśli szukasz specjalistów w tej dziedzinie i zamieszkujesz okolice miast Rybnik, Gliwice lub Tychy, koniecznie zapoznaj się z ich ofertą.

Dofinansowanie do fotowoltaiki

Liczne projekty rządowe oferują wsparcie finansowe każdemu, kto chce, by fotowoltaika znalazła się na stałe na jego posesji. Bardzo często dofinansowanie jest ze wszech miar znaczące i wynosi nawet około połowy wszystkich kosztów. Ponadto, od 2019 roku istnieje możliwość,by odliczyć instalację fotowoltaiczną od podatku.

Czy fotowoltaika to oszczędność?

Najbardziej kluczowy argument jest jednak taki, że nawet kiedy nie skorzystamy z dofinansowania, fotowoltaika może bardzo szybko się zwrócić. Intensywne korzystanie z tej technologii gwarantuje, że już w ciągu kilku lat wyjdziemy na zero, a później każdego roku nawet kilkaset złotych będzie znajdować się w naszym portfelu ze względu na oszczędność energii. Dlatego fotowoltaika jest technologią, która przynosi korzyści pod każdym względem, nie tylko finansowym, ale i w kontekście troski o środowisko naturalne. 

Related Posts