Bezpieczne podłoże na plac zabaw – jak wybrać?

Dziecko

Decyzja o wyborze dobrego podłoża to jeden z ważniejszych etapów projektowania placów zabaw. Producenci bezpiecznych nawierzchni ścigają się w produkcji coraz to nowszych technologii mających zagwarantować jak wysoki poziom bezpieczeństwa naszym dzieciom. Jednak dalej najbardziej powszechnym materiałem jest piasek. Nie jest on najlepszym wyborem, ponieważ trzeba go cyklicznie uzupełniać. Trudne jest również utrzymanie higieny tej nawierzchni. Na placu zabaw, gdzie można bawić się powyżej metra muszą znajdować się bezpieczne nawierzchnie. Niedozwolone jest stosowanie twardych materiałów, takich jak cegły czy beton. W Theta Łódź dostaniesz całą gamę bezpiecznych nawierzchni, które uchronią od groźnych wypadków.

Maty i panele gumowe – podłoże jak puzzle

Theta Łódź to producent bezpiecznych nawierzchni, który proponuje tartan na place zabaw. Materiał, z którego jest zrobiony nie potrzebuje specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, a paleta kolorów jest bardzo szeroka. Maty na plac zabaw dzięki surowcom użytym do ich produkcji zabezpieczają i amortyzują upadki, są one także antypoślizgowe. To dobre rozwiązanie na wiele lat dlatego, że wykazują one dużą wytrzymałość na promieniowanie UV oraz warunki pogodowe.

Nawierzchnia wylewana

Rozwiązanie, to jest ulubioną metodą projektantów. Występuje w wielu barwach i pozwala na dużą dowolność. Możesz wykonać różne wzory lub zaznaczyć kolorem ciągi komunikacyjne, co jeszcze bardziej podniesie bezpieczeństwo małych użytkowników. Świetnie sprawdza się na dużych powierzchniach placów zabaw i boisk. To podłoże jest najbardziej wytrzymałe i wykazuje dużą odporność na wszelkie uszkodzenia.

Maty przerostowe – bezpieczeństwo w parze z ekologią

Proponujemy użyć matę przerostową, gdy zależy Ci na bardzo naturalnym charakterze placu zabaw. Jest to nie tylko bezpieczne podłoże na plac zabaw, ale też rozwiązanie bardzo ekologiczne. Materiał, z którego są wyprodukowane pochodzi z recyklingu. W dużym stopniu zabezpiecza przed konsekwencjami upadku, nawet tych z 3 metrów. Tego typu nawierzchnię można kosić jak tradycyjny trawnik i nie sprawiają żadnych kłopotów w czasie używania.